Přejít na navigaci (přeskočit obsah)
Home - Numerologie - Numerologie

Numerologie

Numerologie

NUMEROLOGIENumerologie
bývá většinou definována jako nauka o významu čísel a člověka provází v podstatě odnepaměti. V dávných dobách se čísla používala v podobě symbolů, teprve mnohem později získala svou současnou podobu. Prostřednictvím numerologie nás energie čísel a jejich vibrace upozorňují na to, že život je neustálý koloběh, který plyne v určitém předem stanoveném rytmu.

Historicky se numerologie řadí k nejstarším analytickým vědám na světě, čísla jsou základním stavebním kamenem vesmíru, jejich vibracím podléhají veškeré přírodní zákonitosti, vztahují se k božské moci i k posvátným rituálům. Již před několika tisíci lety se stala čísla základem čínského věšteckého systému I – Ťing, mnoha východních i západních filozofických systémů či taoistických náboženství. Novodobé numerologické systémy vycházejí především z židovského učení Kabaly, zahrnují v sobě ovšem i křesťanské či islámské prvky.
K nejdůležitějším osobnostem numerologie patří bezesporu řecký matematik Pythagoras, který se opíral o teorii, že všechno lze vyjádřit čísly. Pozadu nezůstal ani Platón, který tvrdil, že čísla jsou univerzální a věčná. Z novodobých numerologů se nejvíce proslavily Linda Goodmanová či Robin Steinová, z českých zástupců jsou to třeba Anna Šanová nebo Milan Walek.

Numerologie využívá ke svým výpočtům pouze čísla 1 – 9, zvláštní význam má nula, která je považována za číslo věčnosti a stojí-li vedle jakékoli jiné číslice, značně zesiluje její význam, ať už v pozitivním či negativním smyslu slova. Často představuje také sílu, moc nebo ochranu. Numerologické rozbory většinou obsahují značné množství různých koeficientů, které vycházejí jak z našeho data narození, tak ze jména i příjmení. Oproti ostatním esoterickým vědám bývá numerologie někdy trochu podceňována, což je jistě škoda, protože dokáže poskytnout ucelený pohled na povahové i charakterové vlastnosti člověka, s její pomocí umíme rozebrat minulost i nastínit blízkou i vzdálenou budoucnost.

Numerologie nám může pomoct lépe pochopit svoji duši a hlouběji poznat lidi kolem sebe – podobně jako astrologie. Důležitým ukazatelem pro výpočty je datum našeho narození. Podle toho, které číslice a v jakém počtu se v něm objevují, můžeme pochopit převládající tendence naší osobnosti. Když pak spočítáme všechny číslice našeho data narození, dostaneme takzvané životní číslo, které vyjadřuje naši nejhlubší podstatu. Například, pokud jste se narodili 24. května 1970, váš výpočet bude následovný: 2+4+5+1+9+7+0=28, 2+8=10, 1+0=1. Vašim životním číslem budiž jednička, která z vás dělá průbojného a sebevědomého člověka, vyloženě vůdčí typ. Vašimi slabšími stránkami, které potřebujete rozvíjet, pak budou tolerance a schopnost empatie. Na rozdíl od ostatních čísel je přece jednička jedinečná a neopakovatelná a nesnese ve svém okolí konkurenci.

Podobným způsobem vás ovlivňuje i vaše jméno a příjmení. Každé písmeno abecedy má svou vlastní číselnou hodnotu – jejich soupis najdete ve speciální tabulce, která je součástí každé knihy o numerologii. Když tyto číslice sečtete, dostanete číslo vašeho jména. Nejideálnější je, pokud je toto číslo shodné s vaším životním číslem - na to si můžete vzpomenout při vybírání jména pro miminko. Není však žádným problémem, ani pokud se neshodují. Numerologické výpočty nám kromě toho mohou pomoct určit význam některých zdánlivých náhod v životě, určit úkoly pro jednotlivé roky našeho života anebo zjistit kompatibilitu partnerů. Můžeme tak vidět, že čísla mají mnohem hlubší a magičtější význam než jen pouhé počítání – vzpomenete si na to příště, až se budete dívat do kalendáře na aktuální datum?

Chcete i vy mít svého osobního numerologa?
Obraťte se na našeho
numerologa Gabriela nebo zavolejte na tel.: 906 701 701 a vyberte si svého poradce.

VYBERTE SI SVÉHO OSOBNÍHO NUMEROLOGA a zavolejte na tel.: 906 701 701

Keltové posedlí věštěním
Neměli tarotové karty (ty se objevily v 15. století), runy (ty, které přišly až později s Anglo-Sasy) ani křišťálové koule (i když ty se používaly již okolo roku 500), ale Keltové a konkrétně jejich druidové se o věštění - umění vidět budoucnost - velmi zajímali. Zde je několik z nejčastějších metod, které používali. Více zde .

zobrazit detail
Karolína
nepřipojen
Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie, Výklad snů

Letní tarotové rady pro finanční úspěch
Chcete získat vysněné bohatství a konečně začít skvěle vydělávat? Magické tarotové karty vám poradí, co dělat a čemu se vyhýbat! Více zde.

zobrazit detail
Béda
nepřipojen
Numerologie, Práce s kyvadlem, Runy
1 | 2 > >>|
Vyberte si svého osobního kartáře! Zavolejte  906 701 701
Astrohled Vám přeje krásný den.
Dnes je 26. dubna 2019
Svátek má Oto, zítra Jaroslav© 2009 - 2019 E.M.A. Europe s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky Zpracování osobních údajů Zpracování cookies, tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 46 Kč, Max. délka hovoru je 17 minut, Volejte (49 Kč/min) a pište (30 Kč/SMS) bez omezení! Klub Horoskop2019, PO Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz